Tajemnica – wystawa prac Teresy Lubańskiej

14 września 2017, 18:00 - 19 listopada 2017, 16:00

„Tajemnica”, wystawa prac Teresy Lubańskiej.

W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica (gr. mysterion) odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne. W tradycji chrześcijaństwa to właśnie sakramenty nazywa się „tajemnicami”. Aby je poznać należy zostać „wtajemniczonym”…

Teresa Lubańska – artystka, malarka, do której zasobów działalności należą obrazy olejne, projekty ołtarza w parafii Górsk, naprawy i renowacje niektórych fragmentów wystroju kościoła, dekoracje okazjonalne itd. Prace, które zostaną przedstawione w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu są zainspirowane przemyśleniami nad dzisiejszą rzeczywistością. Artystka chciałaby wrócić w nich do historii i spuścizny, którą pozostawili nam dawni artyści, by przypomnieć komu i czemu powinna służyć sztuka. Dla niej powinna być czysta w idei, zachwycać oko i dostarczać pozytywnych emocji.

Zapraszamy.

14 września 2017, 18:00