Ogólnopolska Wystawa Sztuki Współczesnej: „Pater Patriae” w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu

26 kwietnia 2024, 17:00 - 12 września 2024, 16:00

Muzeum Diecezjalne w Toruniu zaprasza na ostatnią odsłonę Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki Współczesnej: „Wyszyński – Pater Patriae”, zorganizowanej przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Toruniu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK i Wydziałem Teologicznym UMK z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystawa upamiętnia życie i dzieło błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wystawa „Wyszyński – Pater Patriae”, zrealizowana pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, była dotychczas prezentowana w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku, Muzeum Archidiecezjalnym – Akademia Lubrańskiego w Poznaniu, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie, Muzeum Diecezjalnym w Krakowie, w Galerii BWA i UP w Pile, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, w Galerii Civitas Christiana w Lublinie, w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Bastionie Św. Rocha na Jasnej Górze. Patronat nad całym projektem artystyczno-wydawniczym objął Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego J.E. Ks. Biskup Michał Janocha.
Wystawie towarzyszy katalog – pamiątkowy album: „AD MEMORIAM PATER PATRIAE ET PASTOR BONUS” wydany nakładem Wydawnictwa Bernardinum.
Wernisaż wystawy w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00. Finisaż wystawy zaplanowano na 12 września 2024 r.

Kuratorzy: śp. prof. dr hab. Mirosława Rochecka, ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
Organizator: Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Toruniu.
Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu, Wydział Teologiczny UMK w Toruniu.

Serdecznie zapraszamy!

26 kwietnia 2024, 17:00